Při zařizování domova máme všichni stejný cíl. Chceme jej přivést k malebnosti, kterou pro nás ve velkém zastupují neodolatelné přírodní materiály. Punc venkovských staveb, jež vneseme do moderního hávu je aktuálně velice populární. Hledáte-li inspiraci pro netypické a přírodní doplňky, jste na správné adrese. Dnes bude pozornost patřit zcela všedním materiálům jako je například lano a dřevo. Co se stane, když je spojíte? To se dozvíte v následujících tipech!

 

Polička do interiéru s lanem

 

Konec nudným stěnám, je zde stylová polička

Dnešní době svědčí minimalismus, ideálně úzce spjatý s přírodou. Proto se velké kusy nábytku nevyužívají tak hojně jako v minulosti. Kam ale se všemi výtisky, knížkami, památkami a trofejemi? Nad vhodnou poličkou či knihovnou si často lámeme hlavu. Prostřednictvím lana a dobře opracovaných kousků dřeva si vyrobíte rozměr, který výborně padne na celou zeď, nebo jenom na její nevyužitou plochu. Celkový vzhled přizpůsobte svému vlastnímu vkusu.

Poličky jsou důležitou dekorací. Dodávají stěnám život. Vypadají krásně nazdobené pár svazky knih, květináčem nebo oblíbenou fotografií v rámečku. Upevnění pomocí lana jim navíc dodá nevšední vzhled s rustikálním nádechem.

 

Polička do interiéru s lanem Polička do interiéru s lanem

Zdroj fotografie: http://www.burkatron.com, http://whydontyoumakeme.com, http://cityscape-bliss.com

 

Sedačka, na níž se zhoupnete

Pokud vám dosud přišel každý gauč nebo sofa fádní, přichází zde naprosto nová úroveň sezení. A navíc se s tímto originálním kouskem nábytku skvěle pobavíte. Postačí vám krásně upravené větší dřevěné prkno, dvě menší na opěradla a čtyři silná, nosná lana a vaše obýváková houpačka je na světě. Tvrdého posedu se nebojte, správně laděné polštáře vám poskytnout dostatek pohodlí.

 

Houpačka do interiéru z lana

Zdroj fotografie: www.vtwonen.nl

 

Už žádné strasti s utrženými madly

Skříňky jsou nezbytným vybavením domácností, ale jak se do nich dostat, když jsou madla neustále utržená nebo mimo provoz. Nespoléhejte se na materiály, jež nic nevydrží a renovujte svůj nábytek za pomoci lana. To výborně padne k dřevěné fasádě daného nábytku a udělá jej plně funkčním. Navíc je vy, ani vaše rodina lehce neodtrhnete.

 

Madlo z lana Madlo z lana

Zdroj fotografie: http://www.marthastewart.com, www.4men1lady.com

 

Konečně funkční předložka před dveře

Rohožka uvádí všechny zvané i nezvané hosty do vašeho bytu. Krom estetiky musí být především užitečná. Předložka z dřevěných trámků a lana splňuje všechny předpoklady. Díky speciální povrchové úpravě se dřevo stane velmi stabilní vůči dopadu vody, ta navíc může jednoduše protéct skrz dřevěné příčky. Rohožka tedy zůstane atraktivní po mnoho let, aniž by vyžadovala přílišnou údržbu.

 

Předložka ze dřeva

Zdroj fotografie: http://www.domesticimperfection.com

 

Příliš málo prostoru

U mladých lidí není vždy jejich bydlení spjato s velkým prostorem. Jedná se o garsonky nebo studentské byty, které jsou sice in, ale postrádáte v nich soukromí. Vyrobte si závěs z lana a dřeva. Ten místnost funkčně rozdělí, navíc jí dodá na prostoru. Takto vybudujete oddělený koutek nejen v malých bytech, obývacích místnostech, ale příkladně i ve sdílených dětských pokojích. Fantazii se meze nekladou.

 

Stěna z lana

Zdroj fotografie: http://www.the-brick-house.com

Pryč se starou židlí!

Jste si jistí, že je to správná volba? Starší kusy nábytku jsou identickou podobou vašeho domova. Což takhle nový nátěr, trochu patiny a sedadlo, případně opěrku, nově vyplést lanem? S praktickým podsedákem máte nové sezení doslova za pár kaček.

 

Vypletená židle z lana

Zdroj fotografie: http://www.andersonandgrant.com

 

Lano jako dekorace

I bez dřeva je lano výborným společníkem a inovátorem. Nebaví vás zastaralé květináče, jež na sobě přesvědčivě prezentují zub času? Sekundové lepidlo a lano, dle vašeho výběru, vše zakryje, sjednotí a znovu uvede do použitelného stavu. Nemůžete sehnat vhodné osvětlení do místnosti, zavěste žárovku na pěkný kousek lana a na okázalý lustr si ani nevzpomenete.

Nehledejte ty správné dekorace a nábytek pro svůj domov v davu, zvolte originalitu a přírodní dekor, který obydlí podtrhne nevšedním způsobem. Patř mezi ně i nadčasová kombinace dřeva s lanem. Sledujte nás nadále na justwood.cz .

 

Předložka homemade

Světlo z lana

Zrcadlo s lanem

Zdroj fotografie: http://sominski.com, http://inhabitat.com, http://www.homedit.com, http://www.designsponge.com

Výpis článků

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.