Světlo potřebujeme k životu, dodává nám dobrou náladu, povzbuzuje, dotváří interiér, zvětšuje ho a dodává mu atmosféru. A ta může mít hned několik podob, především pak v obývací místnosti, srdci každé domácnosti. Osvětlení zde proniká hned z několika zdrojů – tedy lamp a oken. V jeho plné síle je ho dostatek pro rodinný večer, v jiných případech k navození pocitu relaxace, kde ho zase tolik potřebovat nebudeme.

Osvětlení společenské místnosti bývá ze všech místností nejsložitější. Jednoduše zde budeme vítat návštěvy, číst svou oblíbenou knihu nebo jen líně odpočívat se sklenicí dobrého vína ve chvíli, kdy bude neutuchající déšť bubnovat na parapet. Přinášíme vám nyní pár tipů, jak si světla správně vybrat.

Lustr je dominantou místnosti

I když je pozornost ve společenské místnosti kladena na lustr, potřebuje k sobě ještě celou řadu parťáků, kteří mu s celkovým nasvícením pomohou. Základem jsou stojací lampy a menší lampičky, jež jsou umístěny na okolním nábytku. Moderním artiklem jsou světla bodová. Do zdroje světla zapadají i romantické svíčky.

Nezbývá, než všechny zdroje světla vhodně rozmístit. Vést vás musí především intuice, jež napomůže zvýraznit nebo rozsvítit určitý kout pokoje. Pokud je lustr hodně dominantní, další lampy už zvolte v méně vyzývavém tónu. Pokud fandíte přírodním materiálům a nechcete lustr ani skleněný, křišťálový či postmoderně papírový nebo plastový, vyberte si svítidlo dřevěné . Výhodou je, že každý kus je originál a tak ve vašem obýváků spočine skutečně jedinečné umělecké dílo.

 

Designové osvětlení do obývacího pokoje

 

Slaďte vaše osvětlení do jednoho tónu

Není nutné, abyste všechny světla zakoupili v totožném stylu. Vzpomenete-li si na jakýkoliv originálně pojatý interiér, zjistíte, že styl jejich osvětlení ve společenském pokoji spočívá v rozmístění většího počtu odlišných světel. Tvar a barva stínidla se přitom u každého kusu liší. Přesto je nádech obýváku moderní a dýchá z něj kouzlo domova a rodinného krbu. Jste-li i vy příznivcem tohoto stylu, ale nemůžete najít cestu, jak zkombinovat něco netradičního s klasikou, vyzkoušejte ručně vyráběná svítidla JUSTWOOD.

 

Designové osvětlení kuchyň

 

Lustr Lumis patří ke vkusně pojatým kouskům, u kterých nechybí notná dávka originality. Každý z nich se vyrábí ručně, proto do vašeho obýváků nevpluje pouze kousek sériové výroby, ale skutečný kus lidské práce. Sada tří svítidel Vernis vnese světlo do každé místnosti, i v případě, že toho přirozeného je zde skutečně pomálu. Navíc jej zahřeje svou příjemnou intenzitou. Všechna světla společnosti Energyfood jsou dodávána s potřebným vybavením, nemusíte se proto obávat náročné instalace.

 

Dřevěné osvětlení obývací pokoj

 

Plánujte a osvětlujte

V závěru postačí dodat, že ať už chcete vnést kousek příjemného světla do kterékoliv místnosti, dobře svůj postup zvažte a naplánujte. Po nákupu můžete být nepříjemně překvapeni nenadálou situací, kdy světlo nebude kam zapojit, nebo vám zkrátka do nálady celého prostoru nezapadne.

Justwood.cz přináší řešení pro všechny milovníky přírodního materiálu – dřeva. Neváhejte si proto prohlédnout originální kousky z tohoto materiálu v naší nabídce.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *