Občas to vypadá, že v dnešní době už jmenovky na věci nejsou třeba. Doba fandí digitalizaci, přesto i malý, ručně dělaný dáreček může udělat velkou radost. A to v případě nevšedních, svátečních okamžiků, jako je předání daru na Vánoce, narozeniny či u příležitosti svatby. Její účelnost vás však mile překvapí i v situacích všedních, například u cestování.

Chvíle plná pohody a odpočinku, rodinného setkávání, relaxace v teple domova, zatímco venku romanticky chumelí – zkrátka Vánoce si každý představíme jinak. Rozhodně sem ale nepatří myšlenka chaosu, vznikající při rozdělování dárků pod stromečkem. Osobně takovou situaci dobře znám, každoročně jsem ji u vánočního stromu zažívala, a to především z toho důvodu, že nám babička vždy zapomněla dárky popsat. Vyřešte to jednou pro vždy a udělejte z jmenovky nejenom část obalu, kterou bez povšimnutí vyhodíte, ale věc, jež si s láskou necháte.

 

Vlastní výroba dřevěné visačky

 

Pro chvíle plné pohody

Jako součást dárku najde visačka největší využití, jak ji tedy vytvořit? Pořiďte si kousek pěkné dýhy, ta se jako materiál výborně hodí pro různorodé zpracování. Pak už se stačí jenom rozhodnout nad tvarem. Dejte přednost klasice před originalitou, jedině tak na malé ploše dekorace zachováte dostatek místa pro kreativitu. Do zdobení se pusťte s pomocí štítků, třpytivých lepících pásek a nejrůznějších doplňků ve tvaru šišek, mašlí či papírových sněhových vloček. Zde se fantazii rozhodně meze nekladou! My jsme si zvolili visačku o rozměru 9,5 cm na výšku a 5,5 cm na šířku. Otvor pro zavěšení jednoduše vytvoříte kancelářskou děrovačkou.

 

Dřevěné visačky - vlastní výroba

Dřevěné visačky z dýhy

 

Nezapomeňte na místo, kam budete vepisovat jména obdarovaných. K tomu poslouží klasická samolepka, nebo si pohrajte se zdobeným papírem. Pokud preferujete jednotvárný styl, je možné si štítky se jmény vytisknout z počítače, ovšem hrajete-li si rádi s ručně psaným písmem, jeho originalita dodá visačce ten správný šmrnc.

Visačku připevněte k dárku pomocí přírodního konopí nebo stužky. Jak bude výsledek vypadat? Jako dárek od srdce, ze kterého obdarovanému zůstane památka, hodnotnější o to, že jste ji sami vyrobili. A pár můžete rovnou přidělat i babičce :-).

 

Zdroj fotografie: www.crattandcreativity.com

 

Na dárky všeho druhu

Pokud máte chuť, visačka skvěle dozdobí narozeninový dárek . Stačí si jenom visačku ozdobit dle toho, k jaké příležitosti budete dárek předávat. Na váš výtvor můžete promítnout vyznání lásky ke svátku zamilovaných, památnou fotku k oslavě významného jubilea nebo i něžný motiv, oslavující svatbu či narození dítěte.

 

Dřevěná visačky diy

 

Svatební inspirace

Chcete svůj velký den rozzářit celou řadou malých ozdobiček a komponentů, abyste dosáhli jeho dokonalosti, ale přitom vám velkým tempem dochází potřebný svatební rozpočet? Stačí jenom zasednout ke stolu a pustit se do práce. Dřevěné visačky obsáhnou jména hostů u svatební tabule, využít je lze také na dárky pro svatebčany. Hosté si domů odnesou vaše iniciály i s termínem svatebního dne, proto si na něj častěji vzpomenou.

TIP: Usušte si kousek levandule nebo rozmarýnu a připevněte je pomocí lepidla k visačce. Květina výborně podtrhne styl vašeho velkého dne.

 

Dřevěné visačky

 

Cestou necestou

Při kouzelných svátečních chvílích potěší jmenovka každého, ale chcete si ji vyrobit i sami pro sebe? Přinášíme vám inspiraci na pár kousků, jež využijete jako označení svých zavazadel. Postup je stejný, ale místo svátečního dekoru využijte zdobení s nádechem cestovní horečky. Krásně budou vypadat i jmenovky v retro stylu. Touha po cestování je v každém z nás nezměrná, nenechte si ji překazit ztraceným zavazadlem, ale označte jej svou osobní, nezaměnitelnou vizitkou.

 

Dřevěná visačka na kufr

Retro visačka na kufr – Foto: © JonathanFongStyle

 

Využijte svou novou inspiraci a označte vše, co potřebujete rychle najít, nebo směrovat konkrétním lidem. Ručně dělané výrobky jsou stále populárnější, jednak je nekoupíte a navíc do nich vkládáte i kousek sebe.

 

Výpis článků

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.